Čili napoj – ID za 4. B
6 oktobra, 2025 2025-10-13 23:38Čili napoj – ID za 4. B
OKROŽNICA
Dijaki 4.B oddelka, se bodo v petek, 17. 10. 2025 udeležili interesne dejavnosti z naslovom Čili napoj.
Dijaki se bodo odpravili v Celestrino, kjer bodo obiskali podjetje Kmetija Legnar. Dijaki bodo dobili vpogled v pridelavo čilija na tej kmetiji. Ogledali si bomo tudi postopek nastajanja podjetniške ideje ter proces pridelave čilija. Ogledali si bodo tudi njihovo prodajalno in v njej izdelke, ki jih na kmetiji pridelujejo. Dijaki so vstopili v ta projekt tako, da so podjetje spoznali na njihovi spletni strani. Na podlagi informacij in navodil profesorice, so izdelal skice in dekorativne elemente, ki bodo del nove velike promocijske izložbe pri vhodu v šolo.
Zbor dijakov je ob 7:30 na glavni avtobusni postaji. Odhod avtobusa P10 za Celestrino je 8:00. Dijaki, ne zamujajte!
Dijaki kupijo avtobusne karte mestnega prometa, na avtobusni postaji.
Na ta dan bodo prijavljeni dijaki na šolsko malico prejeli lunch paket za s seboj.
Udeležba je za dijake obvezna.
Predviden prihod nazaj v Maribor je predvidoma po 12-ti uri.
| RAZRED | SPREMLJEVALNI UČITELJI |
| 4.b | Suzana Thaler
Lucia Žitnik |
Rezervni učitelj: Nataša Kranjc
Šolska pravila o vedenju dijakov, učiteljev in spremljevalcev na strokovnih ekskurzijah in drugih vzgojno – izobraževalnih dejavnostih zunaj Srednje šole za trženje in dizajn Maribor:
Drugi odstavek 1. člena v zgoraj omenjenem pravilniku glede morebitne neudeležbe in (ne)plačila stroškov ekskurzije se glasi: »če je dijak odsoten in svojo odsotnost opraviči vsaj 7 dni pred napovedanim odhodom učitelju, ki koordinira dejavnost (Sari Babič), se mu določenih storitev na obračuna. Dijak, ki odsotnosti ne napove pravočasno mora plačati polno ceno strokovne ekskurzije oz. druge organizirane dejavnosti izven šole.«
Maribor, 6. 10. 2025
Organizatorka ekskurzije: Ravnateljica:
Suzana Thaler Tanja Lakoše