Nekategorizirano

Trening socialnih veščin 2017/2018

Trening socialnih veščin 2017/2018

ŠOLA V NARAVI – TRENING SOCIALNIH VEŠČIN 2.a at/et, LD Podvelka, 2017/18

V sredo 11. 4. 2018 smo se ob 9.00 z organiziranim avtobusnim prevozom odpravili na pot. Po poti smo se pogovorili o ciljih in namenu druženja. Med vožnjo se razdelimo v štiri skupine. Večina dijakov je s prof. Primorac in prof. Kremser izstopila iz avtobusa pri Podvelki in se peš odpravili na LD Podvelka. Ostali so se prof. Kranjc in prof. Lepej peljali do lovskega doma in znosili vso prtljago skupaj z hrano iz avtobusa. Vzpon je trajal več kot dve uri in je bil že prvi preizkus, kako se znamo drug drugega bodriti in se vzpodbujati.

Po prihodu smo skupaj pomalicali in dijaki so se namestili v sobe. Kasneje so dijaki sami določili pravila obnašanja, pravil za sobivanje in organizirali delo skupin.

Popoldan smo nadaljevali zunanjimi športnimi igrami, ki so na praktičnih primerih izkazovale potrebo po sodelovanju, zaupanju in poznavanju samega sebe.

Zvečer, po poznem kosilu-večerji, ki so ga dijaki sami pripravili, smo nadaljevali socialnimi igrami.

V četrtek, 11. 4. 2018 so se nam pridružili taborniki iz reda Ukročena reka. Predstavili so pomen taborništva, izvedli delavnice preživetja v naravi, prva pomoč…

Po kosilu je sledil deževen orientacijski pohod.

Večer smo zaključili s predstavitvijo posameznih skupin z modno revijo in pesmijo.

[envira-gallery id=”23566″]

V petek smo druženje zaključili s skupno evalvacijo, pospravljanjem ter čiščenjem lovskega dom in se z avtobusom odpravimo proti šoli.

Bilo je super!

Zapisala: Brigita Kremser